Илая Розе Манастира 2022
Деликатно вино със свеж и балансиран вкус, който се дължи на 3-месечното отлежаване в американски дъбови бъчви. Ароматът разкрива нотки на червени горски плодове, ягода и ванилия. Виното е с нежно розов цвят. Интересно розе, което ще впечатли почитателите на българския сорт мавруд. Може да бъде консумирано и като неангажиращо аперативно вино, така и с голямо разнообразие от храни – риба, свежи салати, паста.
Регион
Профил
-
Плод
-
Тяло
-
Сухота
-
Свежест
-
Алкохол
Сорт
Доминиращи аромати
- Ягода
- Ванилия
- Ситни червени плодове
Чаша за консумация
Температура
СтуденоПодходящи храни
- Зеленчуци
- Риба
- Морски дарове
Зрялост
Готово за консумацияОще от този производител
Научи повече за продукта
Тракийска низина
В този регион, който включва Южна България, климатът е умереноконтинентален защитен от северните ветрове благодарение на Стара Планина, с добро разпределение на дъждовете. Включва централните части на Тракийската низина и части от Сакар. В този район са концентрирани повечето от червените сортове грозде. Отглеждат се “Мавруд”, “Мерло”, “Каберне совиньон”, “Червен мискет”, “Памид” и други. Климатичните условия на района благоприятстват получаването на богати, плътни, запомнящи се червени вина от сортовете “Каберне совиньон” и “Мавруд”. Добрите вина от местния сорт “Мавруд” се ценят особено много, защото съчетават аромата и вкуса на червени дребни плодове, подправки и треви.
Всички вина от този регионМавруд
Мавруд е български червен сорт грозде с тъмна кожа, характерен за Тракийската низина и по-специфично - региона на Асеновград. Името на гроздето точно показва цвета на виното, което се получава - mavro от гръцки означава черен, а вината се характеризират с тъмен индигов цвят. Притежават също силно изразени танини и чудесна киселинност, а ароматите са на печени плодове и билки. Не е лесно да се произведе чистосортово вино от мавруд, но който производител успее, определено получава вино с характер.
Всички вина от този сорт
Мнения на клиенти
Все още няма ревюта на този продукт
Напишете първото ревю