Роял Руж Каберне Фран Хараламбиеви 2021
Виното: 100 % Каберне Фран. Богат, комплексен нос с изявен аромат на пипер, тютюн, какао, черни плодове. Хармонична структура. Свеж, сочен Каберне Фран с интензивен нос и многопластови ароматни и вкусови характеристики, балансирано с много добри нива на киселини и плътност, оставя трайни въздействащи впечатления след отпиване – дълъг, свеж и много вкусен финал.
Лозе: Гроздето, използвано за него е отгледано в условията на лозе „ДЪБНИКА“, намиращо се на левия бряг на река Вит, в района на с. Горни Дъбник, където реката слиза от хълмовете на Предбалкана и се запътва към устието си; почвата е мощна, добре структурирана, дренирана, върху карстова основа, надморската височина е около 180 метра.
Гроздобер: 22.09.2019 г. ръчно селектирано бране в касетки
Реколта: Продължителни и интензивни пролетни валежи по време на фазата развитие на съцветията, но благоприятни слънчеви и сухи дни през фазата на цъфтеж; в съчетание с горещо и сухо лято, топло и без валежи и по време на целия гроздобер с големи амплитуди на нощни и дневни температури. Една добра лозарска година с добър добив – в резултат здраво и качествено грозде, предпоставка за създаване на висококачествени вина.
Винификация: Ронкане и мачкане, последвано от студена предферментативна мацерация за 4-5 дни с цел екстракция на цвят и аромати. Алкохолна ферментация в малки неръждаеми съдове с постоянен контрол. Обливания и делестаж с цел оптимизиране на екстракционните процеси. Контролирана ЯМКФ в малки резервоари след отделянето от твърдите части. Отлежване в неръждаеми съдове за 11 месеца преди бутилиране.
Регион
Профил
-
Плод
-
Тяло
-
Танини
-
Свежест
-
Алкохол
Сорт
Доминиращи аромати
- Вишна
- Подправки
- Касис
- Тютюн
Чаша за консумация
Температура
Температура на избаПодходящи храни
- Бели меса
- Печени зеленчуци
- Паста
Зрялост
Готово за консумацияОще от този производител
Научи повече за продукта
Хараламбиеви
Семейно начинание, започнало през 2009 г. , когато Димитър Хараламбиев засажда лозе край Плевен. За него и съпругата му Цветелина лозарството и винарството стават начин на живот. Днес се грижат за над 85 ха собствени лозя в землищата на Садовец, Петърница и Горни Дъбник. През 2018 обновяват кооперативната изба на с. Петърница и внедряват модерно оборудване и системи. Производственият капацитет е 1000 хл вино годишно. Произвеждат къси серии вина от създадените в Плевен местни сортове кайлъшки мискет и рубин, също така премиум бели, розе и отличителни червени от шардоне, совиньон блан, гевюрцтраминер, мускат отонел, пино ноар, каберне фран. През 2019 представят първата си реколта – вина с интересен модерен прочит, сред които се отличат сериите H`s – от местни сортове, Royal – премиум шардоне и каберне фран; Trois Visages, показваща трите лица на пино ноар – бяло, розе и червено; както и изразителният сортов The Chosen One Sauvignon Blanc.
Всички от този производителДунавска равнина
Този район се простира от бреговете на река Дунав до склоновете на Стара Планина обхващайки плодородната дунавска равнина. Характеризира се с умерено-континентален климат с горещо лято и голямо количество слънчеви дни. Разпространени са сортовете “Мускат отонел”, “Гъмза”, “Каберне совиньон”, “Мерло”, “Шардоне”, “Алиготе”, “Памид” и други. Тук се произвеждат сухи бели вина, пенливи вина по класическа технология и качествени червени вина, които се характеризират с богат плодов аромат и свеж вкус. Типичен местен сорт е Гъмза, познат също така в Сърбия и Унгария под името Kadarka. Това е червен сорт, отглеждан най-вече в района на Видин и Плевен, който узрява в края на септември и дава свежи, плодови и приятно тръпчиви вина с характерен аромат на малини и горски плодове.
Всички вина от този регионКаберне Фран
Каберне Фран е червен сорт грозде с тъмна кожица, основно познат като част от класическия Бордо бленд, където добавя във виното нотки на билки, тютюн и тъмни подправки. Чистосортовите вина са с леко до средно тяло и често се характеризират с аромат на зелен пипер.
Всички вина от този сорт
Мнения на клиенти
Все още няма ревюта на този продукт
Напишете първото ревю