Обиц Пино Гриджо DOC 2021
Сорт: Пино Гриджо.
Почви: глинесто-пясъчни с алувиален произход.
Възраст на лозята: над 20 години.
Изложение: южно и северно.
Винификация: На зрелите и концентрирани гроздове се махат дръжките и се пресоват. На част от тях се извършва мацерация с ципите на 18 градуса, след което следва ферментация със селектирани дрожди на температура 18-20 градуса. 3 седмици след беритбата виното се отделя от грубата утайка и остава върху дрождите за няколко месеца с периодично разбъркване докато не се бутилира на пролет.
Описание: Кристален, почти прозрачен цвят с фини златисти оттенъци. Живо и искрящо в чашата. Ароматът е завладяващ, обгръща с наситени аромати на полски бели цветя, зелена ябълка и портокалов цвят. Вкусът е концентриран и хармоничен, с много свежест и елегантност. Отлично като аперитив, с рибни предястия или риба и морски дарове на скара.
Охладете между 8-10 градуса!
Регион
Профил
-
Плод
-
Тяло
-
Сухота
-
Свежест
-
Алкохол
Сорт
Доминиращи аромати
- Пъпеш
- Минерални аромати
- Праскова
Чаша за консумация
Температура
СтуденоПодходящи храни
- Зеленчуци
- Морски дарове
- Бели меса
Зрялост
Готово за консумацияОще от този производител
Научи повече за продукта
Волпе Пасини
Разположена в сърцето на защитения географски район „Коли Ориентали ди Фриули“ Волпе Пасини е една от най-старите винарни на Североизточна Италия. Историческата Вила, която се намира в собствеността е приютявала Италианското Кралско Семейство, както и други важни исторически особи. Разположено върху 20 000 кв.м площ, имението побира в сърцето си избата и офисите, както и парцели лозя от Рибола Джала. Знаково вино за избата. Документи от 17 век свидетелстват за винопроизводството, като една от дейностите на имението. До средата на 20 век, освен лозарство, се развиват и други земеделски дейности. След това обаче, имението поема в посока развиване на качествено лозарство и винопроизводство и се превръща в една от първите изби „пионери“ в правенето на вина, които започват да носят славата на Фриули по Италия и по света. Понастоящем 50% от вината на избата се продават в Италия и 50% за износ, 60% бели вина и 40% червени. Днес Волпе Пасини продължава да бъда една от най-реномираните изби на Фриули. А това е така, защото се явява като безкомпромисен гарант за спазване на традициите, разпространение на Фриуланската култура и за високо качество на вината, които тя произвежда.
Всички от този производителФриули-Венеция Джулия
Фриули -Венеция Джулия, регион (регион) на североизточна Италия, граничещ с Австрия на север, Словения на изток, Адриатическо море на юг и регион Венето на запад. Той има площ от 3030 квадратни мили (7 847 квадратни километра), обхващаща провинция (провинции) Удине, Порденоне, Гориция и Триест. На север плътната стена на Карническите Алпи, счупена само от прохода Монте Кроче (Plöcken) и ниското седловина Тървизио, образуват впечатляващ фон към долината на река Талиментан, сърцето на Фриули. Южната част на региона е ниска крайбрежна равнина, част от нея заета от плитките лагуни Градо и Каорле. На югоизток тази част от бившата Свободна територия на Триест, която сега е неразделна част от Италия, се простира като тесен коридор, между варовиковото плато Карсо (Крас) и Адриатическо море, чак до град Триест. Регионът варира в терени от скалисти възвишения и предпланини на север до сухи или блатисти низини на юг. Валежите на север - най -високите в Италия - благоприятстват развитието на естествени ливади за добитък, а шунката и млечните продукти във Фриули са известни. Сега, когато италианските винопроизводители южно и западно от Фриули също са усвоили изкуството да правят пресни, плодови бели вина, обаче, особено тези от Алто Адидже, техните колеги в Collio и Colli Orientali трябва да се опитат да оправдаят ценовата си премия, обикновено, но не е задължително с по -голямо използване на малки дъбови бъчви. Стандартът на винопроизводството тук обикновено е много висок и добивите са относително ниски, дори ако цената за това е, че вината могат да имат забележително подобен вкус.
Всички вина от този регионПино Гриджо
Пино гриджо произхожда от Бургундия, където все още има най-голям брой хектари с лозя, благодарение на специфичните климатични условия в региона. Въпреки това този сорт грозде е станал международен, като достига и до Италия, където отглеждането на Пино Гриджо се е разпространило в региони като Фриули-Венеция Джулия, Ломбардия, Венето и Трентино-Алто Адидже. Френското наименование "pinot" произхожда от думата "pin", която означава "бор". Формата на гроздовете му всъщност е като малка борова шишарка - характеристика, която се споделя от всички лози с името "пино". Отглеждането на Pinot Grigio е особено комплексно и изисква специални условия и внимание не само на лозето, но и в избата. Всъщност Pinot Grigio изисква специално местообитание с много хладен климат и съвместими почви, за да се развие растението, което е особено трудно за отглеждане извън районите си на произход. В Италия пино гриджо е едно от най-модерните вина от много години насам, като търговският му успех обаче е съпроводен от значително повишаване на качеството. Естественият му цвят е меден, като всъщност това е единственият сив сорт грозде. Пино гриджо често се винифицира в бяло, но ако се остави да мацерира в контакт с ципите, гроздовата мъст придобива по-естествен оранжев оттенък, както често се случва в Collio, в резултат на което се получават много приятни, плодови, ароматни вина с добра структура. Същата практика е на мода и в Елзас. Пино гриджо присъства с добри резултати и в Германия (Ruländer) и Унгария (Szürkebarat). Лозата Pinot Grigio се отличава с малки, триделни или клиновидни листа и къс, цилиндричен и много компактен грозд. Плодовете са със сферична форма, с тънка слизеста обвивка и розов цвят.
Всички вина от този сорт
Мнения на клиенти
Все още няма ревюта на този продукт
Напишете първото ревю