Безплатна доставка за всички поръчки над 119лв.
  1. Начало
  2. Вино
  3. Вид вино
  4. Бели вина
  5. Ризлинг
  6. Рейн Ризлинг Стефан Пирев

Рейн Ризлинг Стефан Пирев 2021

Изчерпана наличност
За този продукт не е активна отстъпка за лоялна програма.
Арт.№ 5821

Искрящ, бистър светлозлатист цвят. Носът предлага комплексни нотки и атркация, с многопластови аромати на лимонова трева, захаросан лимон, сладко кедрово дърво, тамян и смола. Тялото е гладко, стегнато и живо, с отлична свежест и дължина. Благороден ризлинг с много добър потенциал за отлежаване! Чудесно се комбинира с морска храна, свежи зелени салати със сирене Стилтън и азиатска кухня.

Профил

  • Плод
  • Тяло
  • Сухота
  • Свежест
  • Алкохол

Сорт

Ризлинг

Доминиращи аромати

  • Цитруси Цитруси
  • Кайсия Кайсия
  • Минерални аромати Минерални аромати

Чаша за консумация

За бяло вино

Температура

Студено Студено

Подходящи храни

  • Морски дарове Морски дарове
  • Твърди сирена Твърди сирена
  • Екзотични подправки Екзотични подправки

Зрялост

Готово за консумация

Научи повече за продукта

Пирев

Пирев

Винените проекти, които един от най-добрите български енолози, Стефан Пирев, разработва се разпознават под името Kosara и Eager. Вината се създават от български лозя, които са доказали във времето своя тероарен потенциал. Енологът винифицира на различни места с оглед на тероарните предимства и специфични изисквания към сортовете, които са с определяща роля за оформяне на собствена стилистика. Продуктите на изба Пирев отбелязват височина в българското винопроизводство и разкриват възможностите на българския тероар. Както казва самият енолог - “За мен виното е неделима част от смисления начин на живот. Обиколил съм целия свят, с малки изключения - по винени дела”;

Всички от този производител
Дунавска равнина

Дунавска равнина

Този район се простира от бреговете на река Дунав до склоновете на Стара Планина обхващайки плодородната дунавска равнина. Характеризира се с умерено-континентален климат с горещо лято и голямо количество слънчеви дни. Разпространени са сортовете “Мускат отонел”, “Гъмза”, “Каберне совиньон”, “Мерло”, “Шардоне”, “Алиготе”, “Памид” и други. Тук се произвеждат сухи бели вина, пенливи вина по класическа технология и качествени червени вина, които се характеризират с богат плодов аромат и свеж вкус. Типичен местен сорт е Гъмза, познат също така в Сърбия и Унгария под името Kadarka. Това е червен сорт, отглеждан най-вече в района на Видин и Плевен, който узрява в края на септември и дава свежи, плодови и приятно тръпчиви вина с характерен аромат на малини и горски плодове.

Всички вина от този регион
Ризлинг

Ризлинг

Ризлинг е бял ароматен сорт грозде, което произвежда вино в цялата гама - от ботритизирани сладки (едни от най-добрите в света) до сухи и полусухи вариати, с пленителни аромати на цитруси и костилкови плодове, както и типичния петролен аромат, който в определени тероарни изяви може да доминира чувствително. Родината на Ризлинга може да се каже, че са долините на реките Рейн и Мозел в Германия - сортът харесва по-хладното време. Естествено тук са и основните винени региони на страната (Мозел, Райнхесен, Райнгау, Пфалц). Лозята са разположени по стръмните хълмове, затрудняващи механизираната обработка, затова тук лозарските дейности са основно ръчни. Вината от тези райони са свежи и с ясно изразена киселинност. Ризлингът в Германия обаче съвсем не е основният сорт, всъщност друг е виненият регион, в който този сорт е най-разпространен - и това е Елзас във Франция (или Алзас, както го произнасят французите). За разлика от немския ризлинг, френският е по-наситен и пищен благодарение на спецификата на микроклимата там - планината Вогези предоставя защита от северните ветрове и студове, а слънцето е по-щедро в този по-южен регион. Извън тези държави може би Австрия също се представя с интересен прочит на този често наричан цар на белите сортове, а също и в някои държави от Новия свят се правят успешни опити с него.

Всички вина от този сорт

Подобни продукти

Мнения на клиенти

Все още няма ревюта на този продукт

Напишете първото ревю