Безплатна доставка над 119 лв.
  1. Начало
  2. Вино
  3. Шардоне Сарастро Иво Върбанов

Шардоне Сарастро Иво Върбанов 2019

В наличност - доставка до 24 часа в работни дни за гр. София, а за страната - според графика на куриера.
Арт.№ 5633

Виното отлежва в 600 литрови български и френски бъчви за 12 месеца. Прилага се минимална филтрация и избистряне, за да се запази максимално автентичния характер на сорта и тероара.

Шардоне с финес и дълбочина, което има потенциал за развитие в бутилка. Усещат се елегантна минералност, както и свеж цитрусов вкус, нюанс на сочна праскова и лека нотка на прясно масло. Всички елементи са хармонично интегрирани и в безупречен баланс. В последните си години, легендарният Стивън Спъриър коментира виното като сериозно Шардоне, сравнимо като характер с Премиер Кру Шардоне от Коте де Бон, така че определено си струва да го опитате.

Профил

  • Плод
  • Тяло
  • Сухота
  • Свежест
  • Алкохол

Сорт

Шардоне

Доминиращи аромати

  • Цитруси Цитруси
  • Масло Масло
  • Минерални аромати Минерални аромати
  • Праскова Праскова

Чаша за консумация

За бяло вино

Температура

Студено Студено

Подходящи храни

  • Риба Риба
  • Бели меса Бели меса
  • Меки сирена Меки сирена

Зрялост

Готово за консумация

Научи повече за продукта

Иво Върбанов

Иво Върбанов

За Иво Върбанов може да се говори много и пак ще е малко. Той е явление - както на световната музикална сцена, така и на винената. През 2003 започва да търси парцели с помоща на професор Марин Петков, по това време 70 годишен, който е човекът, начертал винената карта на България през 60-те години. Южен Сакар е виненият регион, който спечелва интереса на Иво Върбанов. Проектът е едно голямо предизвикателство и мечта, основана на вярата в биодинамичното и биологично земеделие. Целта е вината да бъдат позиционирани на едно ниво с вината от най-добрите региони в световен мащаб и …изглежда са поели пътя към успеха. Очакват ви много winique моменти с вината и музиката на Иво Върбанов.

Всички от този производител
Тракийска низина

Тракийска низина

В този регион, който включва Южна България, климатът е умереноконтинентален защитен от северните ветрове благодарение на Стара Планина, с добро разпределение на дъждовете. Включва централните части на Тракийската низина и части от Сакар. В този район са концентрирани повечето от червените сортове грозде. Отглеждат се “Мавруд”, “Мерло”, “Каберне совиньон”, “Червен мискет”, “Памид” и други. Климатичните условия на района благоприятстват получаването на богати, плътни, запомнящи се червени вина от сортовете “Каберне совиньон” и “Мавруд”. Добрите вина от местния сорт “Мавруд” се ценят особено много, защото съчетават аромата и вкуса на червени дребни плодове, подправки и треви.

Всички вина от този регион
Шардоне

Шардоне

Смело можем да заявим, че това е най-известното бяло грозде и най-разпространеното в света. Разбира се, най-разпознаваеми са вината, идващи от Бургундия (особено Шабли) и Калифорния, не трябва обаче да се подценяват и други региони като Италия, Австралия, Нова Зеландия и дори Южна Америка. Не е лесно да се опишат ароматите на шардонето. Причина за това не е толкова в комплексността на сорта, колкото на податливостта му към допълнителни еноложки техники - като ябълчно-млечна ферментация, добавяща масленост и плътност на тялото и ферментация или отлежаване в дъбови бъчви, привнасящи опушени ванилови, медени и дори канелени нотки във виното, а контактът с фините утайки пък придава тестени, бисквитени нюанси. И всичко това приятно инкорпорирано с плодовите аромати на сорта - тропически плодове като банан, гуава, ананас и костилкови такива - праскови, нектарини и кайсии, понякога примесени дори с цитрусови и ябълкови нотки. Кои ще са доминиращите аромати зависи от климата - по-топлите региони ( Калифорния, Австралия) извикват на преден план тропическите такива, умерените ( Южна Бургундия, Нова Зеландия) - костилковите, докато по-хладните ( Шабли, Шампан ) клонят към цитрусовите и ябълкови нюанси.

Всички вина от този сорт

Мнения на клиенти

Все още няма ревюта на този продукт

Напишете първото ревю