Рубин и Мерло Uva Nestum 2021
Цветът е гранатово-червен. Зрял нос с нотки на стафиди, сушени домати и мока. Елегантно тяло със зрели танини и сладък, подправков финал. Добре се комбинира с червени меса, паста и зеленчукови предястия.
Регион
Профил
-
Плод
-
Тяло
-
Сухота
-
Свежест
-
Алкохол
Сорт
Доминиращи аромати
- Кафе
- Сушени плодове
- Ситни червени плодове
Чаша за консумация
Температура
Температура на избаПодходящи храни
- Червени меса
- Печени зеленчуци
- Паста
Зрялост
Готово за консумацияНаучи повече за продукта
Долината на Струма
Районът на долината на Струма обхваща югозападната част на България и българската част на Македония. Климатът в региона е специфичен и е силно повлиян от топлите течения от Средиземно море. Основните сортове грозде тук са местният ендемичен сорт Широка Мелнишка лоза, Мелник 55 (кръстоска между Широка Мелнишка лоза и френския сорт Валдигие), но също така и международните Каберне Совиньон, Мерло, Сира и др. Поради сухия климат и високите температури, вината развиват топли южни тонове в аромата, с нюанси на зрели плодове и плътно богато тяло. Особен интерес представляват вината от Широка мелнишка лоза, отчасти поради факта, че сортът е труден за отглеждане, тъй като узрява в края на есента. Днес регионът е най-динамично развиващият се в България, с много нови, малки, семейни винарни, все по-фокусирани върху качеството и тероарната експресия на вината, които произвеждат.
Всички вина от този регионРубин
Рубин е кръстоска между небиоло и сира, получен в Плевен през 1944 година. Разпространен е не само в България, но и в Молдова, Румъния и Словения. Вината от рубин се отличават с високо качество и се характеризират с наситено съдържание на антоцианини, виновни за тъмния цвят на виното. Типичните аромати са сходни с тези на сирата - пиперени и виолетови, а таниновата структура рубинът дължи основно на небиолото. Вината често отлежават в дъбови бъчви, чиито ванилови и опушени нюанси омекотяват танините.
Всички вина от този сорт
Мнения на клиенти
Все още няма ревюта на този продукт
Напишете първото ревю