Шампан Бруно Паяр Блан де Блан Гран Крю
Отлежаването върху фините утайки, характерно за стила на вината от Шампан, е продължило 4 години. Деликатната игра на мехурчетата помага да се "укроти" минералността на това Grand Cru шампанско и му придават невероятна жизненост и кремообразност.
Чаша за консумация
Температура
Ледено студеноПодходящи храни
- Зеленчуци
- Морски дарове
- Твърди сирена
Зрялост
Готово за консумацияОще от този производител
Научи повече за продукта
Бруно Пайар
Bruno Paillard произлиза от семейство на търговци и производители на вино от 1704 година насам. През 1975, едва 27 годишен, но понатрупал опит в търговията с Шампанско, той основава своя компания, без лозя и винарна и без финансиране. Продава колата си и започва да произвежда Шампанско във винарна под наем, избирайки внимателно грозде от независими производители. През 1994 успява да купи първото си лозе - 3 хектара с класификация Grand Cru в Oger, Côte des Blancs. От този момент до днес, Bruno Paillard, с много търпение и упоритост, успява да достигне 32 хектара, в това число и 12 класирани Grand Cru. От гледането на лозите до прецизното производство Bruno Paillard се е посветил на правенето, единствено, на най-доброто Шампанско - елегантно, меко, с впечатляваща чистота и свежест. Той успява да пробие в бизнес, в който от сто години не е имало нов играч. Winique история и вино!
Всички от този производителШампан
Регионът Шампан е разположен най-северно спрямо всички лозови региони на Франция. Отличителният вкус и чистота на истинското шампанско със сигурност се дължи на варовитата почва и континенталните условия за отглеждане. За разлика от повечето други вина, характерно за тези от Шампан е, че реколтите от различни години се смесват, за да се получи финален продукт (non-vintage) или се смесват различни вина от една и съща реколта - в този случай виното е vintage и годината му е обозначена на етикета. Това означава в крайна сметка, че качеството на полученото шампанско зависи много от баланса между качеството на гроздето и уменията на енолозите, затова и те се популяризират според името на производителя. Така в Шампан и по света най-познати са имена като Krug, Mumm, Bollinger, Veuve Clicquot, без да пропускаме и добре познатите марки Dom Perignon, Moët & Chandon и Taittinger. Сортовете грозде в този регион са Шардоне, Пино ноар и Пино мюние, които присъствуват в различно съотношение във вината от Шампан. Често се произвеждат и така наречените Blanc de Blanc, направено само от грозде шардоне, както и Blanc de Noir, което е бяло шампанско, но направено от червеното грозде Пино ноар. Любопитен и малко известен факт е, че в Шампан пенливото розе се прави при смес между бяло и червено вино, а не както е стандартът за производство на вино розѐ.
Всички вина от този регионШардоне
Смело можем да заявим, че това е най-известното бяло грозде и най-разпространеното в света. Разбира се, най-разпознаваеми са вината, идващи от Бургундия (особено Шабли) и Калифорния, не трябва обаче да се подценяват и други региони като Италия, Австралия, Нова Зеландия и дори Южна Америка. Не е лесно да се опишат ароматите на шардонето. Причина за това не е толкова в комплексността на сорта, колкото на податливостта му към допълнителни еноложки техники - като ябълчно-млечна ферментация, добавяща масленост и плътност на тялото и ферментация или отлежаване в дъбови бъчви, привнасящи опушени ванилови, медени и дори канелени нотки във виното, а контактът с фините утайки пък придава тестени, бисквитени нюанси. И всичко това приятно инкорпорирано с плодовите аромати на сорта - тропически плодове като банан, гуава, ананас и костилкови такива - праскови, нектарини и кайсии, понякога примесени дори с цитрусови и ябълкови нотки. Кои ще са доминиращите аромати зависи от климата - по-топлите региони ( Калифорния, Австралия) извикват на преден план тропическите такива, умерените ( Южна Бургундия, Нова Зеландия) - костилковите, докато по-хладните ( Шабли, Шампан ) клонят към цитрусовите и ябълкови нюанси.
Всички вина от този сорт
Мнения на клиенти
Все още няма ревюта на този продукт
Напишете първото ревю