Питос Шардоне Драгомир 2020
Блестящ лимонено-зеленикав цвят. Ефектен, сложен нос с нотки на сладки тропически плодове, праскови конфи и ванилия. Обло, мазновато и атрактивно тяло с комплексни аромати и соленовати нотки в края на вкуса. Ефектен финал, благороден и добре развит. Серия вина отлежавали в бъчва и съзрявали в бутилка.
Произведени количества: 1200 бутилки/750мл.
Регион
Профил
-
Плод
-
Тяло
-
Сухота
-
Сладост
-
Свежест
-
Алкохол
Сорт
Доминиращи аромати
- Цитруси
- Масло
- Тропически плодове
Чаша за консумация
Температура
СтуденоПодходящи храни
- Бели меса
- Печени зеленчуци
- Въглехидрати
Зрялост
Готово, но ще развие потенциала сиОще от този производител
Научи повече за продукта
Винарско имение Драгомир
През лятото на 2006 г. Наталия Гаджева и Константин Стоев поемат по пътя за осъществяването на една мечта – да създадат техен винен дом, в който с натрупаните през годините знания, умения, постоянство и много труд, да се ражда тяхното вино. Преминават през няколко места за винифициране – две години в село Братя Даскалови, десет години в Пловдив, докато през февруари 2020 г. се пренасят в новата им винарна в село Брестник на 5 км от град Пловдив, в която смятат щастливо да остареят… През всичките тези години са водени единствено от мисълта за създаване на вина със собствен стил – безкомпромисни като качество, максимално показващи потенциала на тероара на микрорайоните на България, винифицирани с щадящи технологични практики и основно произведени с голямо участие на локални (автохтонни) сортове грозде – Рубин, Мавруд, Димят и купажи с тях. За 14-те си години съществуване името Драгомир става синоним на качество, което Наталия и Константин смятат да надграждат във всяка следваща реколта. Новият винен дом на Винарско имение Драгомир е модерна, авангардна сграда, като технологично е проектирана изцяло по задание на собствениците и напълно съответства на стила на вината им. Производствения капацитет е до 90 000 бутилки годишно, основно червени вина. Оборудвана е с техника от последно поколение и най- висок клас бъчви. Дегустационната зала е интегрирана в производството и докато се наслаждавате на виното, можете да наблюдавате и част от технологичния процес.
Всички от този производителТракийска низина
В този регион, който включва Южна България, климатът е умереноконтинентален защитен от северните ветрове благодарение на Стара Планина, с добро разпределение на дъждовете. Включва централните части на Тракийската низина и части от Сакар. В този район са концентрирани повечето от червените сортове грозде. Отглеждат се “Мавруд”, “Мерло”, “Каберне совиньон”, “Червен мискет”, “Памид” и други. Климатичните условия на района благоприятстват получаването на богати, плътни, запомнящи се червени вина от сортовете “Каберне совиньон” и “Мавруд”. Добрите вина от местния сорт “Мавруд” се ценят особено много, защото съчетават аромата и вкуса на червени дребни плодове, подправки и треви.
Всички вина от този регионШардоне
Смело можем да заявим, че това е най-известното бяло грозде и най-разпространеното в света. Разбира се, най-разпознаваеми са вината, идващи от Бургундия (особено Шабли) и Калифорния, не трябва обаче да се подценяват и други региони като Италия, Австралия, Нова Зеландия и дори Южна Америка. Не е лесно да се опишат ароматите на шардонето. Причина за това не е толкова в комплексността на сорта, колкото на податливостта му към допълнителни еноложки техники - като ябълчно-млечна ферментация, добавяща масленост и плътност на тялото и ферментация или отлежаване в дъбови бъчви, привнасящи опушени ванилови, медени и дори канелени нотки във виното, а контактът с фините утайки пък придава тестени, бисквитени нюанси. И всичко това приятно инкорпорирано с плодовите аромати на сорта - тропически плодове като банан, гуава, ананас и костилкови такива - праскови, нектарини и кайсии, понякога примесени дори с цитрусови и ябълкови нотки. Кои ще са доминиращите аромати зависи от климата - по-топлите региони ( Калифорния, Австралия) извикват на преден план тропическите такива, умерените ( Южна Бургундия, Нова Зеландия) - костилковите, докато по-хладните ( Шабли, Шампан ) клонят към цитрусовите и ябълкови нюанси.
Всички вина от този сорт
Мнения на клиенти
Все още няма ревюта на този продукт
Напишете първото ревю