Росиди Pозе де Пино 2022
Виното съблазнява с прекрасен розов цвят. Носът е примамлива комбинация от розов цвят, малини, череши, бяла праскова и пластове сметана. На небцето е сухо, минерално и сочно, като на основната сцена придава аромати на пресни череши, суха кайсия, розов грейпфрут и нар. Финалът е средно дълъг и сочен с много чар. Чудесно се комбинира с бели меса, риба и ризото с морски дарове.
Регион
Профил
-
Плод
-
Тяло
-
Сухота
-
Свежест
-
Алкохол
Сорт
Доминиращи аромати
- Нар
- Ситни червени плодове
- Цитрусови плодове
Чаша за консумация
Температура
СтуденоПодходящи храни
- Зеленчуци
- Риба
- Морски дарове
Зрялост
Готово за консумацияОще от този производител
Научи повече за продукта
Тракийска низина
В този регион, който включва Южна България, климатът е умереноконтинентален защитен от северните ветрове благодарение на Стара Планина, с добро разпределение на дъждовете. Включва централните части на Тракийската низина и части от Сакар. В този район са концентрирани повечето от червените сортове грозде. Отглеждат се “Мавруд”, “Мерло”, “Каберне совиньон”, “Червен мискет”, “Памид” и други. Климатичните условия на района благоприятстват получаването на богати, плътни, запомнящи се червени вина от сортовете “Каберне совиньон” и “Мавруд”. Добрите вина от местния сорт “Мавруд” се ценят особено много, защото съчетават аромата и вкуса на червени дребни плодове, подправки и треви.
Всички вина от този регионПино Ноар
Пино Ноар е доминиращият сорт в Бургундия - предизвикателство за всеки лозар и винопроизводител. Разпространен е още в Германия (под името шпетбургундер), Северна Италия (пино неро), Чили, Южна Африка, Австралия, Нова Зеландия, САЩ. Виното от пино ноар притежава специфичен аромат на червени плодове във всичките им възможни нюанси според начина на винификация - от свежи червени вишни в по-леките варианти до тъмни презрели черни череши в по-наситените и тежки вина, които освен това добиват и отчетливи землисти нотки.
Всички вина от този сорт
Мнения на клиенти
Все още няма ревюта на този продукт
Напишете първото ревю