Сира Резерва 2021
Syrah Reserve Gorun
Едно вино от централна северна България, показващо една по-плодова изява на този сорт. Отлежало е една година в нова френска дъбова бъчва. Интензивни аромати на горски плодове и подправки. Средно тяло, съчетаващо в себе си мекота придобита от контакта с дъба и плодовия вкус на гроздето.
Лимитирана серия 900 бутилки.
Регион
Профил
-
Плод
-
Тяло
-
Сухота
-
Танини
-
Свежест
-
Алкохол
Сорт
Доминиращи аромати
Чаша за консумация

Температура

Подходящи храни
Зрялост
Готово за консумацияМоже би ще харесате тези...
Още от този производител
Научи повече за продукта

изба Горун
Бутиковата семейна изба е изградена в град Искър, на 30 км от Плевен, с мисията да възстанови и надгради вековните традиции на региона. Приоритет са местните за тероара сортове грозде – Гъмза, Кайлъшки рубин, Кайлъшки мискет, както и световните царе на виното Каберне фран, Каберне совиньон, Сира и Пино ноар и тяхната изява на плодородната Мизийска почва. Лозята, засадени през 2015 г., са разположени на ветровитите хълмове над река Искър, а избата, основана през 2019, е сгушена в долината ѝ, където се намира и едноименният град, възникнал навремето като Горун (вид дъб), заради вековните дъбове в околността. Главен технолог на избата е Светослав Кръстев, който съчетава класическите и иновативните стилове във виноделието от Новия и Стария свят.
Всички от този производител
Дунавска равнина
Този район се простира от бреговете на река Дунав до склоновете на Стара Планина обхващайки плодородната дунавска равнина. Характеризира се с умерено-континентален климат с горещо лято и голямо количество слънчеви дни. Разпространени са сортовете “Мускат отонел”, “Гъмза”, “Каберне совиньон”, “Мерло”, “Шардоне”, “Алиготе”, “Памид” и други. Тук се произвеждат сухи бели вина, пенливи вина по класическа технология и качествени червени вина, които се характеризират с богат плодов аромат и свеж вкус. Типичен местен сорт е Гъмза, познат също така в Сърбия и Унгария под името Kadarka. Това е червен сорт, отглеждан най-вече в района на Видин и Плевен, който узрява в края на септември и дава свежи, плодови и приятно тръпчиви вина с характерен аромат на малини и горски плодове.
Всички вина от този регион
Сира
Сира / Шираз - две имена, визиращи един и същ сорт грозде - винопроизводителите от Стар свят използват първото, а тези от Нов свят - второто. Гроздето е наситено тъмно червено и е едно от малкото видове, от които не може да се произведе бяло вино, тъй като дори пулпата на зърното е обагрена в цвят. Виното от сира притежава много типични флорални нотки, които преливат към билки и подправки като бял и дори черен пипер при отлежаване. Тези специфики на сорта много силно се подчертават при бленд с вионие, който все по-често се използва вече не само в Южна Франция, но и по света. Вино от сира може да отлежава с десетилетия, което подсилва ароматите на презряла синя слива и почти ориенталски подправки.
Всички вина от този сорт
Мнения на клиенти
Все още няма ревюта на този продукт
Напишете първото ревю