Безплатна доставка над 119 лв.
  1. Начало
  2. ВИНО
  3. Шери Педро Хименес "Ла Сийа"

Шери Педро Хименес "Ла Сийа"

Изчерпана наличност
Арт.№ 0687

Шери от 100% Педро Хименес, което впечетлява с деликатната си природа. Това Шери е чудесно за съчетаване, както с пикантни ястия, така и с десерти.

Алк. 19 %

Профил

  • Плод
  • Тяло
  • Сладост
  • Свежест
  • Алкохол

Доминиращи аромати

  • Бадем Бадем
  • Сушени плодове Сушени плодове
  • Карамел Карамел
  • Сладкиши Сладкиши

Чаша за консумация

За бяло вино

Температура

Студено Студено

Подходящи храни

  • Десерти Десерти
  • Твърди сирена Твърди сирена
  • Плодове Плодове

Зрялост

Готово за консумация

Научи повече за продукта

Barbadillo

Barbadillo

През 1821 година, дон Benigno Barbadillo се заселва в град Санлукар де Барамеда, на северозапад от провинция Кадиз, част от област Андалусия в южна Испания. Той купува Bodegas El Toro през 1824 г. и бизнесът потръгва с експорт за Великобритания и САЩ. През 1827 г. семейството пуска на пазара вино, стил Manzanilla, наречено Divina Pastora. Това носи известност на компанията, понеже е първото марково Шери. До тогава, шерито се продава в малки бъчви по барове и ресторанти. Избите на Barbadillo са разположени в най-добрите райони на Sanlúcar de Barrameda и заемат обща площ от 75.000 m², с капацитет от 35 милиона литра (около 65.000 бъчви). Днес, Bodegas Barbadillo се управлява от представителите на седмото поколение Barbadillo и е една от десетте най-стари компании в Испания и сред най-големите производители на шери.

Всички от този производител
Педро Хименес

Педро Хименес

Педро Хименес (Pedro Ximénez) е бял сорт грозде, най-известен с това, че се използва за производството на PX - сладката версия на Шери, известното испанско подсилено вино. Сортът обикновено не е подходящ за производство на трапезни вина поради много ниската киселинност на мъстта, но е особено подходящ за производство на подсилени вина поради високото си съдържание на захар. Педро Хименес се отглежда в цяла Андалусия, особено в лозарския район Montilla-Moriles, и в по-малка степен в други райони на Южна Испания, включително Валенсия, Естремадура и дори Канарските острови. Извън Испания, 350 хектара се намират в Португалия и около 3000 хектара в Чили, където се използва главно за дестилация за производство на Pisco. Приблизително 70% от лозовите масиви в Montilla-Moriles са засадени с Педро Хименес, докато в отдалечения на стотина километра Херес те са по-малко от 5%. Следователно производствените спецификации за Sherry и PX предвиждат възможността гроздето, предназначено за винификация, да произхожда от различни райони на един и същи регион. PX не се произвежда по метода Soleras, а чрез винифициране на гроздето, като се суши на слънце до момента, в който соковете се концентрират, а ципите започват да изсъхват. След това мъстта частично ферментира и ферментацията се прекъсва чрез добавяне на неутрален гроздов спирт. След това полученото вино отлежава в система за смесване на фракции. Вината PX са много сладки с характерни нотки на карамел, смокини, шоколад и сушени плодове.

Всички вина от този сорт

Мнения на клиенти

Все още няма ревюта на този продукт

Напишете първото ревю