box icon Безплатна доставка над
60
00
117
35
лв.
Добавен продукт в количка
  1. Начало
  2. ВИНО
  3. Розе д'Анжу Гаме-Гроло

Розе д'Анжу Гаме-Гроло 2019

sku: SW1776
Изчерпана наличност
Розе д'Анжу Гаме-Гроло
Розе д'Анжу Гаме-Гроло 2019
Избери доставка до магазин на Seewines и получи 5% допълнителна отстъпка!
  • Seewines Бизнес Парк - Младост 4, сграда 11, вх.В, ет.1, София
  • Seewines Лозенец - ул. "Златен рог", 20, София
  • Seewines Пловдив - ул. "Княз Александър I", 45, Пловдив
Безплатна доставка за поръчки над 60 € / 117.35 лв.
  • Куриер на Seewines до адрес в рамките на град София
  • До офисите на Спиди в цялата страна
Изненадайте със стил

Добавете луксозна подаръчна опаковка и персонализирана картичка с ваше пожелание. Изберете тази опция в следващата стъпка от поръчката.

Виж повече

Детайли

Свежо розе от Лоара, чиито създатели се стремят да възвърнат славата на анжуйското розе - или Rosé d'Anjou. Пивко и приятно вино, което чудесно се комбинира с леки летни ястия или просто може да се консумира като аперитив. 

Профил

  • Плод
  • Тяло
  • Сухота
  • Свежест
  • Алкохол

Чаша за консумация

За бяло вино

Доминиращи аромати

  • Ситни червени плодове Ситни червени плодове
  • Цветисти аромати Цветисти аромати
  • Минерални аромати Минерални аромати

Подходящи храни

  • Зеленчуци Зеленчуци
  • Риба Риба
  • Морски дарове Морски дарове

Научи повече за продукта

Бугрие

Бугрие

Maison Bougrier е успешна семейна компания за преговори в Лоара, основана през 1885 г., сега управлявана от петото поколение Bougrier. Компанията притежава значителни стопанства на домейни и винарни в три основни области: Touraine, Anjou и Muscadet, което й дава пълен контрол над лозята, гроздето и производството в редица обекти.

Всички от този производител
Долината на Лоара

Долината на Лоара

Това е един дълъг и разнообразен регион в Западна Франция, съседен на река Лоара, който произвежда интересни вина - от очарователни и плодови до богати и дълготрайни. Представител на червените сортове тук е каберне фран и вината от Бугей и Шинон са отличн, но всъщност белите сортове са спецификата на Лоара. Най-разпространени са Chenin Blanc (Vouvray), Melon de Bourgogne (Muscadet) и Sauvignon Blanc (Sancerre, Pouilly Fumé). Сансер и Пюи Фюмѐ са излезли от сянката на региона си и може да се каже, че са добре известни по света - първият с типчиния минерално-тревист характер на вината, а вторият - с по-голямата комплексност на тялото и аромата поради контакта с дъб, въпреки че сортът е един и същ - совиньон блан.

Всички вина от този регион
Гаме Ноар

Гаме Ноар

Gamay (Gamay Noir à Jus Blanc изцяло) е червен сорт грозде, който е най-известен с производството на леките, млади и плодови червени вина на Божоле, където по всяка вероятност пристига от Германия в 14 век, след негостоприемното отношение на Бургундия към него. Характерни за Gamay са ароматите на червени череши и ягоди, а когато при винификацията е използван методът на карбоновата мацерация, на преден план излизат нюанси на варени сладкиши и банан. Тази техника най-често се използва за производството на Божоле Нуво - младо вино, представяно в цял свят едновременно винаги в третия четвъртък на ноември. Това леко, полупрозрачно вино принципно е било предназначено за работниците в лозята, но през 70-те и 80-те години на миналия век приковава вниманието на маркетинг-специалистите и търговците на вино, които бързо го превръщат световна сензация. Спорен остава въпросът, дали това не допринася за по-скоро намалената репутация на региона, отколкото за популяризирането му. Абстрахирайки се от Божоле Нуво, Gamay всъщност е може да произведе дълбоки и комплексни вина, с потенциал за отлежаване. Това е и причината за завръщането, на което се радва напоследък. В апелация Божоле са разположени 10 села (cru), най-известните от които са Moulin-à-Vent, Fleurie и Morgon. Вината се винифицират традиционно, често отлежават в дъбови бъчви и най-добрите екземпляри имат потенциал за стареене до 10 години. Гаме се среща и в долината на Лоара, където се използва предимно за приготвяне на розета в наименованията Anjou и Saumur, но понякога влиза и в бленд с Pinot Noir.

Всички вина от този сорт

Отзиви и оценки

Все още няма ревюта на този продукт

Напишете първото ревю