Безплатна доставка за поръчки над 60.84€ / 119 лв.

Ахинора Equinox Ориндж 2024

В наличност
Арт.№ 8629

Настойвано вино от Врачански Мискет. Сокът е в контакт с ципите 7 дни. Ферментацията потича спонтанно. Виното е нефилтрирано и бутилирано с минимална доза сулфити.

Лимитирана серия от 606 бутилки.

Профил

  • Плод
  • Тяло
  • Сухота
  • Свежест
  • Алкохол

Доминиращи аромати

  • Бадем Бадем
  • Кайсия Кайсия
  • Цветисти аромати Цветисти аромати

Чаша за консумация

За бяло вино

Температура

Студено Студено

Подходящи храни

  • Твърди сирена Твърди сирена
  • Екзотични подправки Екзотични подправки
  • Печени зеленчуци Печени зеленчуци

Зрялост

Готово за консумация

Може би ще харесате тези...

Научи повече за продукта

Винарна Ахинора

Винарна Ахинора

Винарна Ахинора е семейна изба, намираща се в с. Селановци, на няколко километра от р. Дунав. Започва дейността си през 2008 година със засаждане на собствени лозя. Отглеждат се основно Мискет Врачански и Каберне Совиньон в местността Лесковски връх. През 2020 Антоанета Генова поема семейния бизнес и осъществява първата си самостоятелна кампания. Нейният път във виното започва в Бордо, Франция, където завършва енология. Практикува и работи в различни региони във Франция, Италия и Грузия. С отворен ум и сърце, експериментатор по душа, Антоанета прилага наученото през годините, съобразявайки се с даденото от природата. Стреми се да създава свежи, елегантни, сортови продукти. Мисията и е да покаже богатството и потенциала на региона изразени в бели и розе вина.

Всички от този производител
Дунавска равнина

Дунавска равнина

Този район се простира от бреговете на река Дунав до склоновете на Стара Планина обхващайки плодородната дунавска равнина. Характеризира се с умерено-континентален климат с горещо лято и голямо количество слънчеви дни. Разпространени са сортовете “Мускат отонел”, “Гъмза”, “Каберне совиньон”, “Мерло”, “Шардоне”, “Алиготе”, “Памид” и други. Тук се произвеждат сухи бели вина, пенливи вина по класическа технология и качествени червени вина, които се характеризират с богат плодов аромат и свеж вкус. Типичен местен сорт е Гъмза, познат също така в Сърбия и Унгария под името Kadarka. Това е червен сорт, отглеждан най-вече в района на Видин и Плевен, който узрява в края на септември и дава свежи, плодови и приятно тръпчиви вина с характерен аромат на малини и горски плодове.

Всички вина от този регион
Врачански Мискет

Врачански Мискет

-

Всички вина от този сорт

Мнения на клиенти

Все още няма ревюта на този продукт

Напишете първото ревю