Безплатна доставка над 119 лв.
  1. Начало
  2. Блог
  3. Селекция на месеца
  4. Винарско имение Драгомир – силата на търпението и любовта към виното

Винарско имение Драгомир – силата на търпението и любовта към виното

01.11.2024
Автор: Seewines

Районът на Пловдив от векове е признат за една от най-благодатните зони за производството на първокачествени лозя и вина, люлка на най-българския сорт Мавруд. Сорт, който се отличава със самобитен характер и отлични качества, от който можете да опитате едни от най-добрите червени вина на България. Съхранил добре пазената тайна в годините, днес в землищата около Пловдив винарството е в разцвета си.

Сред винарските имения наоколо най-ярко блести един диамант, сякаш нереално творение на футуристичната архитектура, кацнал върху красиво възвишение на едва 5 км от града, в село Брестник. Винарско имение Драгомир ще ви впечатли още отдалеч. Изчистени форми, идеални пропорции, „умни“ материали и елегантност, сградата е в унисон с природните форми и заслужено бе отличена с приза Сграда на годината за 2021 от „Български архитектурни награди“. Но красотата отвън само ви подготвя за най-красивото съдържание – виното на Драгомир.

Искрящите бели вина от сортовете Димят, Совиньон блан и Шардоне, ефирните розета и зашеметяващите, пикантни червени вина от Мавруд, Рубин, Каберне и Сира донесоха на Драгомир номинацията в ТОП 100 най- добри винени места в света. А в началото на 2024винарското имение получи и престижния приз„Златна Мартеница на Съюз произведено в България“. Съчетали в себе си изконните, хилядолетни традиции на лозарството в земите около Пловдив, но плод на супер модерни технологии, всички вина с марка Драгомир днес са еталон за качество. Казваме днес, защото до всичко изброено тук пътят никак не е бил гладък. Над 15 години изключително упорита, денонощна работа и безкомпромисен професионализъм стоят зад успеха на винарната.

Лицата зад винарско имение Драгомир са двама от най-добрите български енолози, свързани с района на Пловдив, които вече над 30 години работят отдадено с местните лозя и сортове грозде. В собствените масиви на имението освен емблемата на Пловдив – Мавруд, ще откриете още интересният местен сорт Рубин, както и класическите Каберне совиньон, Каберне фран, Сира и Мерло. Наталия Гаджева и Константин Стоев са партньори в работата и в живота, и само те знаят колко струва силата на търпението и какво значи да се посветиш на каузата локално вино. Не случайно девизът на Винарско имение Драгомир е „Пийте локално!“ (Drink Local!). Вярата им в качествата на местните сортове са другия ключ към успеха на техните вина.

Вижте още от Селекция на месеца

ТОП 10 вина за март

ТОП 10 вина за март

от Seewines Admin , 28.03.2022
ТОП 12 вина за 2021 година

ТОП 12 вина за 2021 година

от Seewines Admin , 23.12.2021